fbpx

Naszą misją jest sprawić, aby jazda tymi samochodami była niezapomnianym wydarzeniem i mogła podkreślić Twoją wyjątkowość i dobry gust. 

To trzeba poczuć!

Szybki kontakt

53-033 Wrocław ul. Zwycięska 20A/206

kontakt@vipgablota.pl

+48 883 713 617

AUDI
AUDI RS5 Sportback 11

AUDI RS5 SPORTBACK (2020)

A udi w wersjach RS zawsze budzą respekt i wywołują dreszcze na skórze. Nie inaczej jest w Nowej odsłonie Audi RS5. To auto wyjątkowe. Może być zadziwiająco wygodne i komfortowe, ale potrafi też pokazać swoją dziką naturę. To potężna moc 450 koni mechanicznych zamknięta w pięknych kształtach nadwozia, które może uchodzić za rodzinne i dalekosiężne gran turismo. Model 2020 to nowa stylistyka nadwozia, szerszy rozstaw osi, obniżone o kilka milimetrów zawieszenie, lepsze prowadzenie i nowy silnik. Pod maskę trafił tym razem 6-cio cylindrowy silnik w układzie V o pojemności 2,9 litra, wspomagany dwiema turbosprężarkami. Generuje on wspomniane 450 koni mechanicznych i 600 Nm momentu obrotowego. To w zupełności wystarczy, żeby rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w czasie 3,9s. Ciekawostką jest, że to ten sam silnik, który napędza Porsche Panamerę 4S.

Pomimo tego, że RS5 jest niezaprzeczalnie wysokiej klasy sportowcem, to nie można odmówić mu klasy i komfortu z jakim można w nim podróżować. Jeżeli chcesz nim poszaleć to proszę bardzo-dostaniesz to czego chcesz. Jeżeli natomiast chcesz przemieszczać się dostojnie i cieszyć się toczeniem w tym luksusowym wnętrzu to również jest taka opcja.

Bogate wnętrze

W naszym egzemplarzu znajduje się dużo opcjonalnego wyposażenia, takiego jak carbonowe wykończenia wnętrza, sportowe fotele RS, czerwone zaciski hamulcowe (które dodają kilka koni mechanicznych ;)), nagłośnienie Bang&Olufsen, 20 calowe falgi, panoramiczny dach, reflektory Matrix LED i wiele wiele innych.

Za przekazywanie napędu odpowiedzialna jest 8-biegowa skrzynia automatyczna Tipronic. Za sprawą systemu quattro, moc trafia na wszystkie 4 koła w proporcji 40:60. Kiedy koła jednej osi tracą przyczepność, większa część momentu obrotowego przekazywana jest na drugą oś. To połączenie sprawia, że RS5 prowadzi się jak po sznurku. Jest wręcz przyklejona do drogi, co pozwala poczuć jedność z samochodem.

Pięciodrzwiowe nadwozie Sportback zwiększa funkcjonalność tego samochodu, co powiększa zakres jego przeznaczenia i nie czyni go tak bezkompromisowym. Dodatkowo zjawiskowy lakier Galcier White i czarne dodatki, podkreślają elegancję auta i przyciągają wzrok innych uczestników ruchu.