fbpx

Naszą misją jest sprawić, aby jazda tymi samochodami była niezapomnianym wydarzeniem i mogła podkreślić Twoją wyjątkowość i dobry gust. 

To trzeba poczuć!

Szybki kontakt

53-033 Wrocław ul. Zwycięska 20A/206

kontakt@vipgablota.pl

+48 883 713 617

Ciekawostki
Najem długoterminowy samochodu - umowa.

Na czym polega najem długoterminowy samochodu?

Wynajem długoterminowy samochodów zyskuje na popularności. Najem nowego auta na dłuższy okres może być alternatywą dla leasingu firmowego i konsumenckiego. W ramach przystępnego abonamentu możemy mieć do dyspozycji nawet samochód klasy premium. Okres trwania umowy jest jasno określony, warunki umowy nieskomplikowane, opłata miesięczna stała przez cały czas trwania umowy. Wynajem długoterminowy jest to prosta forma użytkowania samochodu, która przeznaczona jest dla osób prywatnych i firm. Na czym polega najem długoterminowy samochodu? Jakie są jego zalety? Czym różni się od leasingu? Poniżej garść niezbędnych informacji.

Cechy charakterystyczne wynajmu długoterminowego

Najem długoterminowy auta to wynajęcie samochodu na umówiony okres czasu. Najczęściej trwa od 12 do 72 miesięcy. Najemcą może być osoba fizyczna lub firma. Najemca w zamian za comiesięczny abonament zyskuje prawo do używania środka lokomocji, który jest przedmiotem umowy. Umowa określa czas trwania, wysokość abonamentu, obowiązki wynajmującego i najemcy. Reguluje także, kto opłaca przeglądy, OC, AC i dodatkowe ubezpieczenia. Umowa określa także wkład początkowy wniesiony przez najemcę. Ma on wpływ na wysokość miesięcznego abonamentu oraz kwotę wykupu auta po zakończeniu umowy. Wykup auta nie jest obowiązkowy, jest to alternatywa dla najemcy po zakończeniu wynajmu długoterminowego.

Najem długoterminowy samochodu – zalety

W Polsce wynajem samochodów jest branża dopiero rozwijającą się, a mimo to rośnie w liczbę klientów. Każdy z nas marzy o nowym samochodzie, jednak nie każdego z nas na niego stać. Leasing nie dla każdego jest korzystny i dostępny. Dzięki opcji wynajmu możesz pozwolić sobie na samochód, jaki w innych opcjach finansowania jest poza Twoim zasięgiem. Pierwszą zaletą najmu samochodów jest konstrukcja umowy. Jest ona elastyczna, umożliwia nawet rezygnację z wkładu finansowego na początek usługi. Dostępne jest dopasowanie abonamentu pod możliwości finansowe najemcy. Ubezpieczenie i inne dodatkowe koszty mogą być wliczone w cenie miesięcznych opłat. Dzięki tak skonstruowanym wynajmie długoterminowym jedyny koszt, jaki ponosimy, to stały miesięczny abonament.

Najem długoterminowy samochodu - spisanie umowy.

W razie awarii przysługuje nam samochód zastępczy. Możemy liczyć na najlepszy sprawdzony serwis, pakiet opon czy korzystne warunki na przegląd. Możliwość używania nowego samochodu jest na wyciągnięcie ręki, bez finansowania go dużą gotówką na starcie. Po zakończeniu okresu umowy wynajmu długoterminowego możemy wykupić auto, oddać i zapomnieć o pięknej przygodzie lub wziąć pod opiekę kolejny nowy samochód.

Wynajem pojazdu to także korzystna opcja dla firm. Czasami tylko na próbę chcemy wejść w jakiś biznes. Nie potrzebne nam auto na zawsze lub po prostu nie mamy szans, na jakiekolwiek sfinansowanie własnego samochodu. Nowe auto, do świadczenia usług możemy mieć pomimo wielu przeciwności. Oferta aut na wynajem jest tak skonstruowana, aby dać możliwość szerokiej grupie odbiorców.

Leasing a najem długoterminowy

Leasing to forma kredytowania samochodu przez bank lub inną instytucję finansową. Trudności możesz mieć z jego otrzymaniem, jeżeli twoja firma raczkuje lub nie masz środków na wkład finansowy. Banki także badają zdolność kredytową, jeżeli ta nie wygląda u Ciebie różowo, leasing może być Ci nieprzyznany. Warunki leasingowe są złożone i skomplikowane. Prościej wygląda sytuacja w kwestii najmu z dłuższym terminem. Samochodem możesz jeździć do woli, nie wymaga to od Ciebie dużych wkładów finansowych. Zarówno jest to opcja dostępna dla klienta z raczkującą firmą, jak i doświadczonego przedsiębiorcy. Wiele korzyści znajdziesz także, zawierając taką umowę dla klienta prywatnego. Bywają modele samochodów, które są niemożliwe do sfinansowania z leasingu, a poprzez wynajem długoterminowy są osiągalne.

Decydując się na auta z salonu, masz możliwość skorzystania z oferty aut na zamówienie. Wybierz markę, model i wyposażenie auta. Samochody zamawiane w ten sposób są dopasowywane pod potrzeby Twojej firmy. Rata miesięczna nadal jest stała. Serwisu i naprawy floty dokonujesz w salonie, obsługa pojazdu wygląda podobnie jak przy leasingu. W przypadku szkód zawsze jest obowiązkowa polisa AC. Wybierz takie rozwiązanie, abyś mógł korzystać z gotowych usług w ramach polisy, np. ubezpieczenie szyb. Tak skonstruowany pakiet na początku szacowania kosztów pozwoli na dopasowanie oferty pod możliwości finansowe najemcy.

Kobieta z wynajętym autem.

Najem długoterminowy zyskuje zwolenników wśród klientów preferujących marki luksusowe. Przejrzyj naszą ofertę, sprawdź, czy mamy samochód Twoich marzeń. Niezbędne informacje uzyskasz, kontaktując się z nami. Wypożyczamy zarówno auta na wynajem długoterminowy, jak i krótkoterminowy – dobowy. Specjalnością naszej firmy są samochody luksusowe i sportowe, które chociaż raz w życiu pragnie poprowadzić każdy kierowca. Pojazdów na rynku jest wiele, ale jeśli szukasz tych wyjątkowych i niepowtarzalnych musisz poznać nasze Porsche, Audi czy Mustanga.