fbpx

Naszą misją jest sprawić, aby jazda tymi samochodami była niezapomnianym wydarzeniem i mogła podkreślić Twoją wyjątkowość i dobry gust. 

To trzeba poczuć!

Szybki kontakt

53-033 Wrocław ul. Zwycięska 20A/206

kontakt@vipgablota.pl

+48 883 713 617

Ciekawostki
Mężczyzna w luksusowym samochodzie.

Wynajem samochodów luksusowych – to warto wiedzieć!

Luksus zawsze jest wyznacznikiem klasy premium, natomiast nie zawsze musi oznaczać zakupu drogich pojazdów. Dla osób, które chcą wypróbować wygodę aut sportowych, ale niekoniecznie dokonywać zakupów, powstało wiele ofert, które są w stanie dotrzeć do ich potrzeb. Rynek proponuje kilka ciekawych rozwiązań, a najpopularniejsze z nich to: leasing krótkoterminowy, leasing samochodów luksusowych oraz wynajem samochodów luksusowych.

Tym ostatnim zajmuje się zazwyczaj wypożyczalnia aut, która oferuje wynajem różnych marek aut prestiżowych (np. Lamborghini, Ferrari, czy Porsche). Może to być ciekawe rozwiązanie dla fanów motoryzacji. Na wstępie warto również wspomnieć, że nie każda wypożyczalnia samochodów w Polsce ma w swojej ofercie samochody luksusowe z najwyższej półki. Natomiast nawet u nas żadnego problemu nie stanowi wynajem takich marek jak Audi, Mercedes oraz BMW, które również są bardzo cenione.

Korzyści z wynajmu aut sportowych i luksusowych

Wiadome jest, że ekskluzywne samochody cieszą się dużym zainteresowaniem. Wbrew obiegowej opinii, wcale nie jest to uzależnione od płci – luksusowe auta kochają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Wypożyczalnie samochodów sportowych i luksusowych są zjawiskiem coraz bardziej popularnym, co oznacza, że wypożyczenie samochodu może przynieść wiele korzyści.

Na pewno największą zaletą jest fakt, że samochodu nie trzeba kupować. Nawet jeżeli w planach ma się zakup, któregoś z modeli ekskluzywnych samochodów, to przed dokonaniem ostatecznego wyboru można wypróbować każdy model lub markę. Dzięki temu, że zazwyczaj minimalnym okresem najmu jest doba – można łatwo sprawdzić różne firmy i ocenić swoje wrażenia po prowadzeniu każdego z nich. Dodatkowo ekskluzywne auta wynajmuje się na wszelkiego rodzaju imprezy (np. urodziny), uroczystości ślubne i wszystkie inne okazje, gdzie przyjechanie drogim samochodem może pomóc w wyróżnieniu tego szczególnego dnia. Wypożyczalnia samochodu najprawdopodobniej podstawi jeszcze auto we wskazane miejsce, dlatego w ferworze przygotowań nie trzeba martwić się o odbiór pojazdu.

Najczęściej, wypożyczalnie oferują swoim Klientom również wynajem długoterminowy samochodów luksusowych. Takie rozwiązanie może się przydać podczas ważnej delegacji służbowej. Poza tym, użytkowanie auta przez miesiąc daje niesamowite możliwości poznania auta oraz rozeznania emocji, jakie towarzyszą podczas prowadzenia pojazdu.

Leasing czy wynajem samochodów luksusowych?

Odpowiedź na to pytanie na pewno zależna jest od wielu czynników. Są ludzie, którzy korzystają z wypożyczalni samochodów regularnie, nierzadko stawiając przy tym na długoterminowy wynajem samochodów luksusowych. Natomiast niektórzy nie wyobrażają sobie, aby w ogóle wypożyczyć samochód.

Wynajem samochodów luksusowych z kierowcą.

Argumentacją osób, które nie korzystają z usług wypożyczalni, jest zazwyczaj fakt, że każda kolejna rata przybliża ich do możliwości wykupu samochodu po okazyjnej cenie. Leasing jest na pewno tańszą i ciekawszą formą docelowego użytkowania pojazdu. Chociaż istnieje pojęcie leasingu konsumenckiego, to kojarzy się on zwykle z przedsiębiorcami. Jest on często wybierany przez firmy, ponieważ jego rata nie obniża zdolności kredytowej. Można go również wpisać w koszty, dlatego wybierają go zazwyczaj przedsiębiorstwa, w których użytkowanych jest wiele aut. Warto wspomnieć, że leasing nie dotyczy tylko samochodów. Są firmy, które zawierają umowy leasingowe również na maszyny rolnicze, budowlane, a nawet na nieruchomości.

Umowy leasingowe zawsze zawierane są na wieloletni czas określony. Do ich zawarcia zazwyczaj potrzebny jest wkład własny, a pod koniec umowy, kapitał do wykupu auta. Wypożyczalnie, które oferują wynajem długoterminowy aut luksusowych, mogą wymagać kaucji, ale nigdy wkładu finansowego. Dodatkowo osoby, które interesuje jazda Porsche, czy Ferrari, leasing może się okazać nawet niemożliwy z powodu zbyt wysokiej kwoty wymaganej na start.

Wypożyczalnia samochodów luksusowych i sportowych – cena

Cena wypożyczenia samochodu luksusowego będzie relatywnie wyższa od marek aut uznawanych za standardowe. Sportowe i ekskluzywne modele są również autami specyficznymi, a użytkownik chcący zawrzeć umowę z wypożyczalnią musi spełniać różne warunki. Warto pamiętać, że Ferrari, Porsche, Lamborghini, czy Mercedes, to marki, których auta mogą kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych, a wypożyczalnia musiała je zakupić i w pełni zaufać Klientowi, któremu powierza w użytkowanie tak drogi samochód.

Najkorzystniejszych cen można spodziewać się oczywiście podczas długoterminowego wynajmowania samochodu. Wtedy jednostkowa cena jest zdecydowanie niższa niż koszt wynajęcia auta na dobę.

Wynajem samochodów luksusowych Porsche.

Wypożyczalnie aut sportowych czy luksusowych często posiadają w swojej ofercie propozycję wynajmu ze swoim kierowcą. Jest to ciekawa opcja dla osób, które mogą nie mieć akurat gotówki na kaucję, ponieważ (zazwyczaj) opcja ta zwalnia Klienta z obowiązku zapłacenia jej.

Usługi wynajmu samochodów luksusowych i sportowych z jednej strony są dość popularną formą użytkowania drogich aut, a z drugiej strony, wciąż są nieznane dużej grupie konsumentów. Często kojarzą się tylko z osobami wysoko zamożnymi, natomiast coraz częściej korzystają z tej opcji również osoby organizujące jakieś ważne wydarzenie i chcące wyróżnić je dodatkowo jeszcze eleganckim samochodem. Świadczy to o tym, że klientem wypożyczalni może być tak naprawdę każdy z nas.